Kumaş nostalji havası

Kumaş nostalji havası

Şarkılardan, kıyafetlerden ve dekorasyonlardan sonra şimdi de kumaş desenlerinde bir nostalji havası esiyor.HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz İnsanların geçmişe olan özlemi bu kez de tekstil ürünlerinde kendini göstermeye başladı. Artık nereye baksanız geçmişin izlerini taşıyan bir parça görmeniz mümkün hale gelmiş durumda. Bu durumdan fazlasıyla nasibini alan tekstil ürünlerinde artık teknoloji ile geçmişten gelen dokular bir sentez oluşturuyor. Ürünler elbette son teknoloji harikası cihazlar ve teknikler ile imal ediliyor. Ancak desenlerinde ve motiflerinde 60’lı ve 70’li yılların ön plana çıkan tasarımlarını görebilirsiniz.

Bu nostalji rüzgarı genellikle her 7-8 yılda bir etkisini gösteriyor ve modayı da kapsamına almayı başarıyor. HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz.Ancak ilk kez tüm kumaş çeşitlerini etkilemeyi başardı. Kırlentlerden koltuk döşemelerine, örtülerden kılıflara kadar tüm ürün yelpazesinde bu etkiyi görmek mümkün… Sektörün öncü firmaları koleksiyonlarını modern çizgilerden yana tercih kullanarak hazırlıyor olsa da bir bölüm mutlaka nostaljik tasarımlara ayrılıyor. Minik çiçekler, güller ve goncalar en sık kullanılan motifler arasında yer alıyor.

Özellikle klasik bir tarzda döşenmiş olan evlerde oldukça hoş bir görünüm yakalanmasına neden olan bu nostaljik kumaş çeşitleri aklınıza gelebilecek tüm alanlara girmeyi başarmış durumda. Yatak odası tekstilinde de nevresim takımları başta olmak üzere komedin örtülerinde ve yatak başları kaplamalarında geçmişin izlerini hissedebilirsiniz. Ancak bu akıma gençlerin büyük ili gösterdiğinden söz edilemez. Orta yaş ve üzeri nostaljiye gönül kaptırmış durumda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın