Kumaş Özellikleri Kumaş Çeşitleri

Viskon viskoz – kelime “viskon” anlamına gelen Latince “viscosus” dan geliyor. viskoz selüloz kaynağı, kimyasal olarak işlenmiş toz haline getirildi ve daha sonra karbon  bir oksidasyon tedavisine tabi tutulur ahşaptır. Viskon 1884 yılında Fransız bilim adamı Gilerom de Chardonnay tarafından icat edilmiştir. O viskon kullanılarak ilk yapay doku yarattı. kumas HER TÜRLÜ KUMAŞ  İPLİK GİYİM ALINIR. 0536 336 43 43Suni ipek – viskoz elyaf üretiminde kullanılan bir yapışkan organik bir sıvı. elyaf, sırayla, suni ve suni deri kumaş üretimi için tekstil endüstrisinde kullanılır. Katı nesneleri üretimi girişimleriyle Başlangıçta viskon sadece tekstil başarıyla kullanılan, ancak daha sonra izledi. Ürünler çok kırılgan olduğu için bu deneyler başarısız oldu. Ileri çalışmalar dekorasyon ve nakış için uygun olduğunu viskon göstermiştir. 20. yüzyıla gelindiğinde, viskon kullanımı nihayet tekstil sektörüne girdi. Yakında iç çamaşırı piyasada viskon yün ve pamuklu bez kazandı. Havlu ve masa örtüsü, şapka üretiminde mobilya fabrikalarında kullanılan Viskon. Ayrıca viskoz selofan, emici süngerler dokusundan üretilmiş. Saf ve diğer liflerle karıştırılarak hem Viskon iç çamaşırı ve giysi üretmek. materyal boyamak için kolay çok iyi nem emme, ve hoş bir ipeksi bir parlaklık vardır. Viskon ışık, uzun sildi, ancak kolayca buruşuk ve sudan kötü şişmiş göz yumuyor. Islak daha zayıf hale gelir viskon yapılan giyimi, dikkatli yıkama gerektirir. Yıkama iyi veya büküm sıkmak değil, el ile yapılır. Nemli bir bez yardımıyla Demir viskon ürünleri.

Boucle – kaba düz örgü kumaş, fantezi iplik çözgü birbirinden biraz mesafe ve atkı veya sadece kumaş budaklı yüzey haline sayede atkı, bulunan büyük nodüller sahip. Kumaş bazı tipleri çözgü ve atkı örgü bükümlü ipliklerden imal edilmiştir. Bukle bayan elbise ve palto için tavsiye ederim.

Kordon – yünlü kumaş, orta, uzun ömürlü, kalın dokunun. Kumaş yüzeyi hafif tüylü, skar şeklinde belirgin ‘açıkça ifade örgü. Karde ince bükümlü iplik (örneğin dikiş gibi) onu üretin. Bu dokudan bayan takım elbise, mont, erkek giyim dikmek.kumascilar HER TÜRLÜ KUMAŞ  İPLİK GİYİM ALINIR. 0536 336 43 43

Kadife – (. fr kadife -. kadife, gelen Lat villosus – tüylü, tüylü) – ya da iplik kumaş saf yün vorsovannaya kumaş ürünleri (dış giyim, şapka) güzel bir görünüm veren, düşük, çok kalın ve yumuşak kazık hissettim. En iyi dereceli merinos yünü kullanan üretimi için kadife örtü, – en değerli kadife kumaş biri. Bir kaba yüzey ve kısa bir şekerleme ile dokunmatik, elastik, yumuşak kadife Yün, ağır, genellikle boyalı kumaş,. Peluş gibi, şekerleme süet, ancak, tüm yüzey üzerinde, çok daha kısa ve uzanmaktadır. Bu bayanlar ve erkek mont, yağmurluk kumaş diker.

Tül – ipek veya çözgü ve atkı, yarı saydam, renkli, ince, melkouzorchataya taranmış bükülmüş iplik yün kumaş. Yüksek elastikiyet, sertlik, akışkanlık ile karakterizedir. Ipek peçe kızlar için hafif kadın bluz, giyim dikmek.

Gabardin – pamuk, yün veya ipek kumaş diyagonal veya dimi örgü; o, yumuşak, çok yoğun, ince elastik ve iyi valkost vardır. Nedeniyle neredeyse tamamen kumaş yüzeyi üzerindeki gizli çözgü atkı ipliklerin daha yüksek yoğunluğa geniş bir dik diagonalevye izleri oluşturur. Çözgü ve atkı bükümlü ipliklerden üretilen saf yün gabardin; gabardin yün karışımı – bükümlü saf yün veya çözgü (viskon veya sentetik elyaf) karışık iplikler ve bükülmüş pamuk veya elyaf (ya da karışık) iplik atkı gelen. Genellikle kumaş boyanmıştır. Gabardin bayan takım elbise, mont, yağmurluk için tavsiye ederim.kumaş HER TÜRLÜ KUMAŞ  İPLİK GİYİM ALINIR. 0536 336 43 43

Goblen uzun parlak saçlar ile dokunmatik kumaşa yumuşak yün, -. Bu kumaş ipliklerinin üç, dört ya da daha fazla sistemlerinin karmaşık çok-şekilli örgü ile elde edilir; Bu geniş-şekilli orta boyanmış veya Melange’da ağır iki tabaka vardır. Bu dokudan bayan mont, kışlık erkek ve bayan takım elbise, etek, blazer dikmek.

Gomespun – yün, kaba, ince ve elastik kumaş, orta, ileri podstrizhki olmadan sert, dikenli, şekerleme hissediyorum. Çoğunlukla, bu gibi kumaş tuval dokumaya üretir. Erkek giyim, ceket, bayan takım elbise, mont dikmek gomespuna itibaren.

Hubertus – yumuşacık yün ışık, bazen orta ağırlık kumaş ile Vorsovannaya kumaş yüzeyi. kumaş genellikle yeşil veya yeşil zeytin. Uzun, kumaş kazık yüzeyine bitişik sıcak ve su geçirmez hale getirir. Onun dikiş çocuk yıllardan itibaren, bayan ve bahar için erkek mont ve sonbahar sezonu.

Denim (kot) – pamuk veya karışık yapı, orta yumuşak. Kumaş rengi beyaz, mavi, bej, bazen baskılı kumaş. Bu, diğer kumaşlar ile kombine edilebilir. Denim özellikle gençler arasında talep var. Onun dikiş elbiseler, pantolon, takım elbise, ceket, bluz, mont itibaren.

Diftin – pamuk kadife kumaş, boyalı sağ tarafta bir ipeksi bir parlaklık, çok kalın kazık ile, çok renkli, bazen, (parça, bitmiş ürün olarak boyalı). Ön taraftaki havlı kumaşın üretim işlemi sırasında podstrizhkoy izledi. Çocuklar, kadın ceketleri spor ceket, elbise dikmek diftina itibaren.

Donegal – dokunmak sert kalın bez, yün. Podstrizhki olmadan düzensiz, kazık ile karakterizedir. Genellikle knot, bazen kumaş yüzeyi kumaş Melange. Onun dikiş erkek spor giyim, mont, ceket, bayan ceket.

Örtü – Dokunmatik kumaşa yumuşak yün, pürüzsüz yüzeyi zayıf neredeyse tamamen onu hissettim-dondu üzerine bozmak örgü (diyagonal) kapsar. Bu kumaş iplik dokuma takviyeli saten ortalama kalınlığı elde edilir. Drape itibaren erkekler, kadınların hafif mont ve burunları, kostümler için şık takım elbise dikmek.

Çift – dokunmak kaba yün, sert kumaş, ağır, düz veya Melanj. Çift örgüyü üretin. kumaş dokusu bisiklet gibi, Kadife hissettim. Genellikle doku bayanlar ve erkek mont dikmek.

Düşes – yoğun bir dokunuş pürüzsüz bir yüzeye sahip tek renkli ipek pürüzsüz kumaş. Doğal ipek Duchesse dikiş bayan elbiseleri yapılmış, bu tip sentetik kumaş podstezhki üzerinde destek malzemesi olarak kullanılır. Georgette – yün, ışık, çok ince, saydam kumaş, sert bir dokunuş. Düz örgü (tabanlı filaman yoğunluğu atkı önemli ölçüde daha yüksek) tarafından üretilir. Boyalı Üretilen ve baskılı. Bu kumaş, bir krep georgette gibidir. Georgette, bayanlar bluzlar fantezi elbise dikmek. Zephyr – pamuk, ince kumaş. Boyuna çizgili ince yün iplik düz veya jakarlı dokuma seyrek dışbükey üretilir, bükülmüş iplik veya çözgü ve atkı renkli ipliklerin prosnovkami yarattı. Bilinen marshmallow renkli, çok renkli, ağartılmış, merserize, çizgili, hücre. Bu dokudan bayan elbiseleri, bluz, iç çamaşırı, erkek gömlek dikmek.

Kaşmir – Saf yün, ışık, yumuşak kumaş, mat-parlak, diyagonal örgü üretir. Kaşmir renkleri doğası renkli olabilir tarafından, çok renkli, melanj, doldurulmuş. Doku üzerinde Çizimler değişiyordu; oryantal motifler ile buluşuyor. Bu dokudan, bluz bayan elbise dikmek.

Cloquet birçok muntazam olmayan biçimde, pürüzlü bir yüzeye sahip boyanmış yün ya da ipek kumaş, -. Kumaş hızla giyim, deformasyon katkı çizgisine, daha kolaydır. Bu dokudan fantezi elbise, bayanlar yaz ceket dikmek. İpek Cloquet özel günler genç kızlar için şık kadın elbiseleri, tatil elbiseler tavsiye ederiz.

Krep – çözgü ve atkı tek bir iplik açıkça telaffuz krep örgü pamuk veya yün kumaş, renkli, genellikle parlak renkler. Kumaş dokuma yüzeyi nedeniyle yüksek büküm iplik kullanımına ince taneli. Pamuk krep dikiş erkek gömlek, yatak ve pijama, elbiseler, bluz; yün krep, bayan elbiseler bluz öneririz.

Krep de Chine – Vadesi bir ördek krep kullanımına bir orta parlaklık ile ipek kumaş, ince taneli yüzey dönüşümlü sol ve sağ büküm. Düz örgü kumaş üssünde ve atkı ham ipek krep üretilir; o boyalı ve basılabilir. Krep dikiş bluzlar, elbiseler, şallar yapılır.

Krep Georgette – krep de Chine daha parlak ipek kumaş, ince, saydam,. Düz örgü, tabanı ve atkı, farklı sertlik, elastikiyet, akışkanlık bir krep ile üretilmiştir. Bu dokudan dekorasyon için kullanılan elbiseler, bluzlar, dikmek.

Krul – yumuşacık yün, orta kalınlıkta kumaş; doku knot ile, kumaş kabartmalı, spiral. Bu dokudan bayan takım elbise ve ceket dikmek.

Regis – yünlü kumaş, ağır dokunma kaba, orta. Kumaş yüzey sırtlar, durgunluk örgü kapatır. Genellikle doku iyileştirilmesi. Onun dikiş spor mont ve takım elbise tek kesim itibaren. Manchester (kadife, kadife-atkı kazık örgü) – yüzeyinde dikey kazık pamuklu kumaş. pamuktan üretilen bu kadife kumaşın toprak iplik bükülmüş. Bu kumaş renkleri doğası boyalı ve basılabilir tarafından (basılı). Bu kadife kumaş da ütü yaparken kazık sık sıkıştı gibi, buhar için gerekli olan, güzel, çok ısı iletkenlik. Bu dokudan çocuk kıyafetleri, takım elbise, ceket, mont, hafif mont, pantolon dikmek.

Tiftik – ipeksi bir parlaklık ile dokunmak dikenli akciğer dokusunun elastikiyeti Yün, genellikle boyalı. Angora (tiftik) ilavesi ile koyun yününden yapılmış. Bu dokudan, mont çocuk ve bayan elbiseleri dikmek.

Diş ipi – pamuk kalın bez, karakteristik ipeksi bir parlaklık ile, KoIko hissediyor; Genellikle boyalı. Onun dikiş bayan elbiseler, elbise kızlar için, önlükler, teknik amaçlar için kullanılan giysiler, çalışır. Muslin – pamuk, ipek veya düz örgü, çok ince, hafif, nefes alabilen bir ördek, üzerinde daha bazda filamentler yumuşak, gevrek, biraz daha yoğunluk yün kumaş. , Melanj boyanabilir. Muslin kolay bayanlar elbiseler, süslü bluz dikmek.

Uyruk – karakteristik plastik yüzeyi ile yün ve ipek kumaş. Böylece desen yinelenen bir üniforma oluşturan, tabanı ve ince atkı ipliği kalın yapılmıştır. Kadın elbiseleri – Buradan bayanlar mont, pelerin ve ipek kumaş kostüm yün dikmek.

Ombre – renklerin karakteristik tekrarlayan boyuna çizgiler ile ipek gofre. İnce, doğal veya renkli viskon yapılmıştır. Bu dokudan, kravatlar bayan giyim dikmek.

Organtin – pamuk, ince iplikten yapılmış nadir, çok kolalı kumaş,. Giyim şeklini koruyan bir kaplama malzemesi olarak kullanılır (jüpon, elbisesinin, vb. N. altında battaniye). Özel günler için gelinler ve bluzlar için bu kumaş dikilmiş gelinlik yakın geçmişte.

Panama – dokunma ve parlak yumuşak pamuklu veya yünlü kumaş boyalı. Üretilen ikili veya üçlü örgü (Vol. N. Mat), çözgü ve atkı tavan dikdörtgenler alternatif oluşan kumaşın yüzeyine sonuçlanan, sendeledi. Pamuk panama bayan elbise ve bluz için de kullanılır. Yün panama bayan elbiseleri ve elbise dikmek.

Pike – pamuklu veya ipek kumaş. Ön taraftaki boyuna çizgiler şeklinde karakteristik yapı ve model ile – karmaşık karşılıklı etkileşimlerinin bir (tepe noktası) tarafından üretilir. Bu dokudan bayan elbiseleri, bir bitirme malzemesi olarak kullanılan bluz, elbise, dikmek.

Polubarhat – atkı-püskül bağlama yoluyla elde edilir yüzeyi dikey yerleştirilmiş kazık üzerinde olan pamuklu kumaş. Yüksek yoğunluklu kumaş atkı, orta, iyi şekerleme yoğunluğu, eşit kısa kaplama kumaş tüm yüzey. Çözgü ve atkı tek bir iplik açıkça telaffuz krep örgü ile, pamuklu veya yünlü kumaş, renkli, genellikle parlak renkler – Polubarhat boyalı, çok renkli (parça, bitmiş halde boyalı) veya (aydınlandı yol Krep baskılı tarafından üretilen muhteşem bir görünüme sahiptir. Kumaş dokuma ve yüksek büküm iplik kullanımı nedeniyle ince taneli yüzey. pamuk krep dikiş erkek gömlek, yatak ve pijama, elbiseler, bluzlar, yün krep ki, bayan elbiseler bluz öneririz.

Krep de Chine – Vadesi bir ördek krep kullanımına bir orta parlaklık ile ipek kumaş, ince taneli yüzey dönüşümlü sol ve sağ büküm. Düz örgü kumaş üssünde ve atkı ham ipek krep üretilir; o boyalı ve basılabilir. Krep dikiş bluzlar, elbiseler, şallar yapılır.

Krep Georgette – krep de Chine daha parlak ipek kumaş, ince, saydam,. Düz örgü, tabanı ve atkı, farklı sertlik, elastikiyet, akışkanlık bir krep ile üretilmiştir. Bu dokudan dekorasyon için kullanılan elbiseler, bluzlar, dikmek.

Krul – yumuşacık yün, orta kalınlıkta kumaş; doku knot ile, kumaş kabartmalı, spiral. Bu dokudan bayan takım elbise ve ceket dikmek.

Muslin – pamuk, ipek veya düz örgü, çok ince, hafif, nefes alabilen bir ördek, üzerinde daha bazda filamentler yumuşak, gevrek, biraz daha yoğunluk yün kumaş. , Melanj boyanabilir. Muslin kolay bayanlar elbiseler, süslü bluz dikmek. Uyruk – karakteristik plastik yüzeyi ile yün ve ipek kumaş. Böylece desen yinelenen bir üniforma oluşturan, tabanı ve ince atkı ipliği kalın yapılmıştır. Kadın elbiseleri – Buradan bayanlar mont, pelerin ve ipek kumaş kostüm yün dikmek.

Poplin – pamuk, ipek veya yünlü kumaş (.. yani n lozhnorepsovaya veya rubchikovaya), yoğun, parlak, pürüzsüz ve yumuşak. Düz örgü ile üretilmiştir. Atkı iplikleri düzleştirilmiş olan ve çözgü iplikleri yoğunluğu küçük bir enine etek oluşturan atkı ön ve çözgü iplikleri oluşturulan kumaşın arka tarafına daha büyük olduğu için. Poplin baskılı ve çok renkli, ağartılmış, boyanmış olabilir. O erkek gömlek, pijama, bayan elbise ve bluz dikmek itibaren. Ipek poplin zarif elbiseler imal.

Tekrar – yüzeyinde açıkça telaffuz yara ile temas için parlak, pürüzsüz kumaş. Çözgü ve atkı bükümlü penye iplikten düz örgü ile üretilmiştir. Çözgü ipliklerinin yoğunluğunu önemli ölçüde daha fazla atkı ipliği yoğunluğu ile karşılaştırıldığında. kumaşın yüzeyi tamamen ortadan çözgü ipliklerinin ve atkı ipliklerinin oluşturulur ve hemen hemen doğrusal olarak düzenlenir – enine hems yüzeyi üzerinde oluşturulmuş. Pamuk, ipek ve yün temsilcisi, mont bayan elbiseleri dikmek.

Dimi – ipek veya yün kumaş. Karakteristik hoş bir parlaklık ile İpek dimi, dimi örgü üretti. Bu malzeme, astar için tavsiye edilir. Yün dimi – Hafif kumaş, orta parlak yüzeyi ile dikenli bir dokunuş. Bu dokudan bayan elbiseleri, takım elbise, etek dikmek.

Keper – pamuk, keten ya da kot; Malzeme doku – diagonalevye bandı (gabardin veya kadife gibi). Serge dikiş işleri elbiseleri – mont, tulum.

Saten – pürüzsüz parlak bir yüzey saten örgü ile pamuk, ipek ve yün kumaş. Karde ve penye ipliklerden üretilen pamuk saten; Düz boyalı, baskılı, daha az ağartılmış saten vardır. Doku bu tür bayan elbiseleri ve önlük gibi iş elbiseleri için önerilir. Yün saten zarif bayan giyim dikmek.

Kumaş – yünlü kumaş, yumuşacık, yoğun. Kumaş Orta parlak yüzey. Güçlendirilmiş saten örgü atkı donanım ve kalın iplik dibinde orta kalınlıkta karde iplik elde edilir. Kumaş terbiye alay tabi olarak, daha sonra kazık makaslanmış ve bastırdı. Bez bayan takım elbise ve ceket dikmek. (! zoika). – Yoğurma, kandırıyorsun kumaş uzun süre tanınır, evde üretilen isim Çek kelime “soukat” dan geliyor.

Taft – karakteristik, açıkça tanımlanmış yapısı ile dokunmak yoğun boyalı ipek veya çok renkli, – yüzeyde yara (. t n geçerli lozhnorepsovym rubchikovym veya dokularda.), orta parlak. Bu dokudan akşam havai fişeklere, bluz, şık elbiseler dikmek. Elbiseler altında durumlarda kullanılır, üzerinde kombinezon.

Tüvit – Biraz şekerleme ile yumuşacık yün kumaş, elastik, orta ağırlık,. Bazen Melanj, genellikle renkli nodüller ile mulinirovannaya kumaş. Bu dokudan bayan elbiseleri, etek, takım elbise, mont ve erkek ceket ve pantolon dikmek.

Trikotin – Hafif yün kumaş, örme anımsatan bir karakteristik yapısı (çizgili), ile, renkli, elastik. örgü – isim Fransızca kelime leotard (1pso1) geliyor. Bu dokudan bayan elbiseleri ve elbise dikmek.

Flamingo – ipek, genellikle renkli, bazen basılı (sıkıştırma), örneğin temsilcisi örgü gibi doku çıkıntılı izleri yüzeyinde. Dimi örgü kumaş üretilir. Onun dikiş bayanlar yaz elbiseler, kızlar için elbiseler.

Fanila – Yumuşak dokunuşa, örgü boyunca görülebilir nadir çift taraflı yapağı ile yoğun kumaş temsilcisi (belirtiniz) veya dimi örgü. Pamuk pazen Orta; parlak bir ördek kesik elyaf kullanımı ile üretilen flanel. Erkek, kadın ve çocuk iç çamaşırı dikili Pamuk pazen, spor gömlek, bluz. Yün flanel ışık, bazen orta ağırlık. Onun dikiş bayan takım elbise, erkek giyim.

Flaush uzun, kısmen yalan kazık dokunmatik kumaşa yumuşak yün, -. Nadiren, melanj orta ağır. Bu dokudan bayanlar ve erkek mont dikmek.

Fresco – yün elastik gözenekli kumaş dikenli, sert hissediyor; Bu doku diğer malzeme daha canlı renk empoze eğer bir düz örgü, nadir tarafından oluşturulan doku yapısı, iyi görülür.

Flaush uzun, kısmen yalan kazık dokunmatik kumaşa yumuşak yün, -. Nadiren, melanj orta ağır. Bu dokudan bayanlar ve erkek mont dikmek.

Fresco – yün elastik gözenekli kumaş dikenli, sert hissediyor; Bu doku daha canlı renk yüzey dokusu (nadir temizlenmesi görüntülenen) duvar resimleri hatırlatıyor diğer malzeme üzerinde empoze eğer bir düz örgü, nadir tarafından oluşturulan doku yapısı, iyi görülür. Bu dokudan bayan takım elbise ya da erkek giyim dikmek.

Shantung – Bir pürüzlü yüzey özelliği ile kumaş: o (bazında veya ördek olarak) kaba, düzensiz iplikten yapılır. İpek şantuk – hafif kumaş; Onun dikiş gömlek, bluz, elbise, takım elbise seçin. Yün şantuk bayan elbise ve takım elbise için tavsiye ederim.

Shangrao – doku çözgü ve atkı zıt, pamuk, Orta, renkli bir kumaş Dokuma. Pürüzsüz kumaş geliştirme çözgü ve atkı için farklı renkli iplik uygulamak, yanardöner renk etkisini üretti, t. N. Bu doku dikiş bayan mont, elbise, spor gömlek, ceket, erkek giyim yaz itibaren “Shangrao.” etkisi.

İskoç – Çok renkli yün veya pamuklu ekose kumaş dimi örgü veya yumuşacık iplik ortalama veya ortalama kalınlığı altında, melkouzorchatogo. İplik havluyu, melkouzorchatym örgü üretmek bazen Plaid. kadın elbiseleri, etek, erkek gömlek, takım elbise, mont, çocuk elbiseleri yapmak için kullanılan kumaş.

Epingel – yün enine şerit (nervürlü, kabartmalı yüzey) ile kumaş ve kalınlığı ve genişliği değişen bantları. Bazen, orta ağırlıkta kumaş, boyalı, daha koyu tonları çok hafif. İnce yün iplikten üretilmiştir. Bu bayan takım elbise ve ceket kumaş diker.

Gama Draconis – pamuk şeffaf redkotkannaya, hafif, nefes alabilen kumaş. Çok ince iplikten üretmek. kumaş nakış desenli ya da makine ile yapılır. Gamma Draconis bayan yaz elbise ve bluz dikmek.

TEKSTIL LIFLERI

Doğal lifler doğrudan müdahalesi olmaksızın oluşan bitkisel, hayvansal ve mineral kökenli olabilir. Doğal bitkisel lifler selüloz içerir. (Keten, kenevir, hintkeneviri, Çin çimeni, kenaf), yaprak (abaka, Manila kenevir, sisal keneviri) gövdesinden ayrılan Bunlar, tohum bitkileri (pamuk) yüzeyi elde edilir. Doğal hayvansal lifler keratin proteinleri (farklı hayvanların yün) veya fibroin (ipek dut ve meşe ipekböceği) oluşmaktadır.

Alpaka – Bu yün Güney Amerika dağ Lama – vicuna. Her iki yılda bir saç kesimi ve ham yün 3-4 kg verir. Doğa yün Bu elle sıralanır. İnce, çok kıvırcık değil ve yumuşak, zarif bir parlaklığı vardır. Tedavi alpaka doğal niteliklerini ve erdemleri kaybetmeden, uzun süre saklanabilir. Sadece yüksek kaliteli pahalı malzemeler kullanın. Dayanıklı, sıcak ve hafif alpaka nemden Palto ve dış giyim. Düz veya hafif bulanık toplu yün doğal parlaklık ve alpaka incelik kalite sembolü vardır.

Ankara – Yün Angora tavşanı. 2 kez bir yıl ve saç saç kesimi her 10-13 haftada aşağı Vyches. Uzunluğunda 6 ila 10 cm Yün saç çok yüksek kaliteye sahip. Ayrıca çok zor kısa kıllar iplik ve büküm için bir iplik tutmak için, ya da yün ürünlerde “çıkmak” falls bu değil çok kaliteli yün olduğunu. Hammadde fiyatı, kalitesi ile belirlenir. Almanya Angora tavşanı melez yetiştirilen, modern inanılmaz parlaklık ve yüksek katsayı teplosohraneniya ile uzun şekerleme. Bu hayvanlar 5 kez bir yıl kesilmiş ve her biçme sonrası yüksek dereceli angora yün 900-1000 gram vermek vardır. Onun inceliği rağmen, angora saç çok güçlü. Tiftik en yaygın yün ve sentetik liflerin diğer çeşitleri ile bir arada kullanılmaktadır. Yeni dokuma teknolojisi, mümkün, modern malzemeler angora yünü kullanmaya yaptı. Angora ürünleri sıcaklık, yumuşaklık ve canlı tüylülük verir.

Lama – Güney Amerika kürk yarı-yabani ya da evcil kısmen Lama. Biçme, her iki yılda bir yapılan ve hayvana ham yün 2-3 kg getiriyor. Lama yün genellikle pahalı giyim kullanılır. Özellikler: hafiflik, yumuşaklık ve kabarık, mükemmel ısı korur.

Kuzular Yün – genç 6 ay kuzu ilk saç kesimi yün. Yün kıllar, henüz kuvvetli rüzgar ve çok ince ve kısa sertleştirilmiş değil. Kırılgan Yün, ama bir çocuk ihale ve yumuşak olarak. Bu nedenle, bu yün ürünün vücut ile  hoş.

Kaşmir -keçi kılından en pahalı tür. Onun üretimi için yılda bir kez Orta keçi, gider. Kaşmir ürünler, yumuşak ve esnek, renk mükemmel müsait verir.

Tiftik  – angora. Düz saç, pri120-130 mm rulo pek. Tiftik yün kumaşlar dahil, pürüzsüzlük, parlaklık ve asil silkiness bir tür var. Tiftik – ısı mükemmel kontrol. Doku gerçekten yüksek kaliteli tiftik çorap yüksek oranda içeren, ancak özel bakım ve zaman dikiş alıcı gerektirir.

Keten – keten çamaşırlar için keten iplik bükülmüş bitki özü liflerinin kaynaklanıyor. Saf keten giymiş Kumaş, her zaman çok değerli. En hassas şeffaf kumaşlar altın ağırlığını tam anlamıyla değer sattı. Ama sıradan kumaş ve elbise kumaşları her zaman pratiklik, hijyen ve güzellik haklı bir sevgi ve teşekkür keyif aldık. Böyle giyim soğuk geceyi ısıtır ve sıcak öğleden sonra serinlik ihsan. Keten elyaf – en dayanıklı biri. Ürünlerinin yüksek aşınma ile karakterize edilir ve uzun bir süre için giymem yani, yün – neredeyse iki katı pamuk ve üç kez olarak kırma keten iplik Mukavemet. Keten lif oldukça higroskopiktir. En hijyeniktir. Pamuk, yün ve sentetik lifler dokuma ve hijyenik özelliklerini koruyan, ama daha az kırışmasını ve yumuşatma daha kolay olan kumaşlar örme üretilirler ile birlikte.

Doğal ya da sentetik polimerler, onları kalıplanmasıyla oluşturulan kimyasal iplik fabrikası. Bu nedenle, yapay ve sentetik ayrılır. Bileşiklerinden hazırlanabilir sentetik lifler, son formuna (selüloz, proteinler) doğada bulunan. Örnek, kupramonyum, viskon, polynosic, asetat, triasetat, kazein için. Sentetik lifler, öncelikli olarak atık yağ ve kömür geri dönüşümüyle elde edilir. Örneğin, poliamid (naylon), polyester (Dacron), poliüretan (spandeks), poliakrilonitril (nitron), polivinil klorür (klor) için, vs.

Asetat elyaf -, asetil selülozdan hazırlanan suni liflerinin ana türlerinden biridir. Asetat lifleri viskon ve kupramonyum elyaf elastikiyeti iki kat daha yüksek, bu yüzden onları kumaş kırışması azaltmıştır. Ayrıca, asetat lifleri, yumuşacık hoş ultraviyole ışınları iletmek için yeteneği var. Ana uygulamalar asetat lifleri – İmalat tüketim malları (giyim, iç çamaşırı, elbise kumaşlar ve astar). Asetat elyaf ince bez ve bazı formalar üretiminde yün kısmen değiştirilmesi için kullanılır. asetat liflerin kullanımı kırma ürünleri azaltmaya yardımcı olur.

 

Viskon elyaf – lif doğal selüloz kimyasal işleme elde edilir. Viskon elyaf ve tekstil kablolarını ve devamsız elyaf üretimi amacına bağlı. Bazı viskoz lifleri aynı onuru pamuk ve ipek viskon rakipleri parlaklık ve pürüzsüzlük üzerinde yünlü malzemelerdir. Kolayca farklı renklerde boyanmış viskoz elyaftan kumaşlar, tüketim malları için özellikle önemlidir yüksek hijyenik özelliklere (higroskopi), var. Hammadde kullanılabilirliği ve düşük maliyetli kimyasal reaktifler yanı sıra tatmin edici tekstil özellikleri ve geniş değişiklikler viskon elyaf üretimi ve bunların yaygın kullanımı yüksek verim sağlamak. Viskon – tüm liflerin en doğal.

Polyamid lifler nedeniyle özel moleküler yapısı tekstil ürünlerinin toplam hammadde yüksek gücünü ve yoğunluğu var. Sentetik lifleri arasında en düşük ayar nem doygunluk / absorpsiyon. Bu aşama ince pileler olduğunu. Yün ve pamuk kumaş kale ile mükemmel bağlantıları nedeniyle mukavemet ve istikrar verir. Karışık lifler dokuma sırasında karmaşık yapıları ve bağlantıları oluşumunu destekler. Bu ışık, “nefes”, çabuk kuruyan, onların şeklini korumak ve özel bakım gerektirmeyen dayanıklı kumaşlar,, doku farklı mat veya parlak onların hedefe bağlı bulunuyor

Polyester polyamid aynı niteliklere sahip, ama çok daha esnek ve yani peeling oluşturmaz kesinlikle hiçbir kayma. Pamuk veya 50/50 ile% 45 yün ve% 50 polyester – Klasik karışımı. Malzemeler dolayı her zaman termal kararlılık mantar bakteri ve kelebekler kendi orijinal şeklini muhafaza, fiziksel çöküşü karşı polyester. Özel tedavi lekeleri kumaş polyester tamamen dirençli hale getirir. Nedeniyle polyester karmaşık moleküler zincirlerinin özelliklerine (onun yapısını değiştirebilirsiniz) kırılma alışılmadık spektrumları elde, elde edilen malzeme mat veya parlak olabilir, ya da renk tonlarını değiştirebilirsiniz. Polyester çok yönlü olanaklar sonsuzdur ve 21 Hedefleri kültürlü dokularda değiştirilebilir değil.

TEFLON – DuPont’un giyim lif modern tedavi, su, kir ve lekelere karşı korur, ve o görünmez kalır! Hiçbir şekilde “nefes” kumaş, renk, yeteneği görünümünü değiştirir içinde o bakımı çok kolaydır dokunuşunu hissediyorum değildir, değildir. Teflon buradan direkt olarak dışarı İşlenmiş kumaşın yüzeyinden her elyaf görünmez koruma, su çevreleyen ve yağ bazlı sıvı damlacık toplanır. Burası bez veya yumuşak bir bez ıslak almak için sadece kalır. Teflon güvenilir, koruyucu, ama etkili. Bu klor bileşikleri içermez, su bazlı ve çevreye zarar vermez.

LİKRA – tasarlanmış ve DuPont tarafından üretilen elastik kimyasal lif,. Bu lif, orijinal uzunluğundan daha uzun yedi kat uzatılmış ve hemen orijinal konumuna geri döner. Likra tüm malzemeler kullanılabilir ve doğal ya da kimyasal her elyaf ile birleştirmek. Likra, tek bir malzeme olarak asla kullanılmaz. Lycra malzeme kalitesini artırır, bu katlama olur. (ABD Spandex içinde) elastan tüm elastik liflerin için ortak adıdır. Ama herkes elastan Lycra olduğunu. Sadece DuPont şirketi o gözlemler kalite ve işçilik tüm standartları kontrol, Lycra bir üreticisidir. Likra bu standartlara uymak zorundadır etiketli şey.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın