Kumaş Pazarı

Bir dokuma kumaş pazarı ipliklerinin iki takım, yani, çözgü ve atkı ipliklerinin Karıştırma ile oluşturulmaktadır._______HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Bu iş parçacığı göre birbirleriyle iç içe tipine dokuma veya tasarım. Çözgü iplikleri, kumaşın uzunluğu boyunca uzunlamasına uzanan ve atkı iplikleri, kumaşın boyunca enine çalıştırmak olanlardır olanlardır. Kolaylık olması için, çözgü iplikleri ve uçları alır veya dolgular olarak atkı olarak adlandırılır.

Dokuma Yapıların Sınıflandırılması

Basit olması durumunda yapı , çözgü ve atkı ipliklerinin sadece bir dizi bulunmaktadır. Bu konuları bir dik birbirleriyle geçmeli. Tüm komşu çözgü ve atkı iplikleri, birbirine paralel olan ve kumaşın özelliklerini belirlemede eşit derecede önemli bir rol oynamaktadır. Bileşik halinde yapıları , bir set gövdesi ya da zemin ve diğer formları bulmaktan veya süsleme oluşturan birden fazla dizi iplik, olabilir. Basit farklı yapılar , komşu lifler birbirlerine paralel olmak zorunda değildir.

Dokuma kumaş pazarı Temsil Yöntemleri

Bir örgü, çözgü ve atkı titreşim modelidir. Titreşim İki tür mümkündür:

Çözgü çözgü atkı örtüşme üzerinde

Atkı çözgü üzerinde atkı üst üste hangi

Çözgü iplikleri, atkı üzerinde kaldırıldığı zaman, bir çözgü örtüşme elde edilir. Çözgü ipliği alçaltıldığında, atkı ipliği çözgü ipliğinin üzerinde sokulur ve atkı örtüşme elde edilir.HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 434 3 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz.-

Tuval Yöntem İki pratik vardır yöntemleri örgü gösterimi:

Tuval

Doğrusal yöntemde, her çözgü ipliği, yatay bir çizgi ile dikey bir çizgi ve her bir atkı ipliği ile temsil edilir. Hatlarının kesişme noktası gelen bir çözgü örtüşme nokta ile işaretlenir ve kesişim noktasıdır gelen atkı örtüşme işaretsiz kalır .. Bu basit bir yöntem olmasına rağmen, tasarımcı zaman alıcıdır yatay ve dikey çizgiler, bol çizmek zorundadır, çünkü nadiren kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın