Nevresim Kumaş Alanlar

NEVRESİMDE KUMAŞIN ÖNEMİ

Yatak odalarının vazgeçilmez ürünü olan nevresim takımları hem kalite açısından hem de renk ve desen açısından çok sayıda çeşide sahip olan ev tekstili ürünleri -HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizarasında yer alıyor. Bu ürünlerin bakımı ve temizliği için bazı noktalara dikkat edilmesi şart. Nasıl kullanıldıkları ve nasıl temizlendikleri ömürlerinin kısa veya uzun olması konusunda da belirleyici olabiliyor. Ancak hepsinden önce satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bazı bilgileri edinmenizde fayda var. Özellikle nevresim takımın üretildiği kumaş çeşidi ve o türün özelliklerine dikkat etmelisiniz.

Günümüz şartlarında alışılagelmiş bir davranışı farkında olmasak da hepimiz sergiliyoruz. Bu davranışların başında markalara olan güvenimiz yatıyor. Nevresim takımı seçerken öncelikle markasına dikkat ediyoruz. Eğer bilindik bir marka ise hemen satın alama yoluna gidebiliyoruz. Oysa aynı marka ürünlerinde farklı kumaş türlerini kullanabiliyor. Örneğin bir kreasyonunda saten üretimler ağırlıkta iken bir diğerinde pamuklu türlere ağırlık verebiliyor. Bu noktada önem kazanan satın alacağınız nevresimin cildiniz için uygun olup olmayacağıdır. Çok hassas ciltlerde terlemeye neden olan türler ciddi cilt rahatsızlıklarını da beraberinde getirebilir. HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizBu nedenle hassas cilt yapısına sahip olanların bu konu üzerinde daha fazla durması gerekiyor. Öncelikle üretiminde kullanılan kumaş çeşidinin bir başka deyişle elyafının ne olduğunun kesinlikle incelenmesi gerekiyor. Pamuk elyaflar hemen her cilt yapısına uygun olduğundan hem sıklıkla kullanılıyor hem de uzmanlar tarafından en güvenli elyaf olarak işaret ediliyor. Suyu çok fazla emebilen bu nedenle terlemeye neden olmayan bu tür, son derece doğal olduğu için insan vücudu için de en sağlıklı tekstil ürünü olarak kabul ediliyor. Pamuk içerikli nevresim takımlarını bebekleriniz için de güvenle tercih edebilirsiniz.

Son dönemde nevresim takımlarından anti bakteriyel özellik taşıması gibi bir beklenti de oluşmuş durumda. Bu tür kumaş çeşitlerinden imal edilen ürünler daha yüksek fiyatlara alıcı bulabiliyor. Ancak sağlık açısından kesinlikle diğerlerinden çok daha üstün özelliklere sahip olduğunu hatırlatalım. Bambu elyafı olarak bilinen tür doğal olarak da ant bakteriyel bir özellik taşıdığı için ev tekstilinde çok önemli bir yer edinmiş durumda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın