Tekstil Müzesi’nde antik kumaşlar

Tekstil Müzesi’nde antik kumaşlar

Mısır‘ın antik geçmişi papirüs üzerine yazılı veya taş üzerinde oyma değil sadece, aynı zamanda giysiler içinde dokunmuştur. İşte. = HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizTekstil müzenin ziyaretçi keşfedeceksiniz ne. Mısır Tekstil Müzesi Ortadoğu’da türünün sadece biridir ve Eski Mısır ve Roma, Kıpti ve İslam dönemlerine ait koleksiyonları bulunmaktadır. Bu ziyaretçiler için kolayca erişilebilir kılan Al-Muezz Caddesi’nde, bulunan ama aynı zamanda buna karşı çalışır. Doğru İslami Kahire merkezinde olmasına rağmen, caddenin en çok ziyaretçi camilerini ziyaret ve bu ziyaret ödemek için zaman yapmak için hediyelik eşya satın almak çok meşgul.= -= HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz.

Binanın kendisi bir mimari anıtıdır. Bu oğlu İsmail Paşa’nın ruhu için bir iyilik olarak hizmet etmek 1828 yılında Mohamed Ali Paşa tarafından yaptırılan. İlk başta, bir hayırsever eğitim tesisi olarak görev ve onun durum nedeniyle hava olumsuz etkileri kötüleşti kadar daha sonra bunun üzerinde, Nahaseen Okulu oldu. Kültür Bakanlığı Gammaliya ilçesinde İslami Kahire yenileme projesini başlattı 2010 yılında, bina bugün olduğu benzersiz müze haline getirilmiştir.Ekranda olan her dönemin tekstil güzel ve eşsiz.

Firavunlara tekstil koleksiyonu olağanüstü ve eldiven, kemer, çarşaf, mumya kapakları, minderler, kapağı ile yatak ve hatta çocuk bezi içerir. Tekstil onlar giyim ve yatak olarak değil sadece kullanılan gibi, Firavun yaşamın önemli bir parçası, ama aynı zamanda o sırada yürürlükte olan barter sisteminde ödemeler gibi.Roma dönemi görüntüler bölümü tutan birkaç tekstil yanında, iğneler, iğ ve yüksükler gibi araçlar ekim bir dizi. Tüm iplik ve dokuma atölyesi küçük bir modeli de vardır.Kıpti bölümüne taşıma, bu dönemi renkler, dekorasyon ve pamuk, yün ve ipek gibi diğer malzemelerin yaygın kullanımı açısından tekstil sektöründe bir evrim tanık belliydi.İslami tekstil alan güzel Arapça hat sanatının farklı stilleri özellikleri; müzede son oda Kâbe, arka Kral Faruk’un zamanına kadar uzanan Mekke, kalbinde kutsal taş bir kapak tutar.Farklı koleksiyonları tüm ilginç parçaları olsa bile, Firavun tekstil iyi korundu, daha büyük bir çeşitlilik vardı ve en ilginç idi.Müzenin iki kat düşük ışık ve sıkı kontrol altında sıcaklığı ve nemi tutarak gelecek nesiller için tarihin bu ilginç bölümünü korumak için tasarlanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın