Pamuklu Kumaş Nasıl Yıkanır

  1. Pamuk

Liflerin özellikleri: doğal elyaf pamuk bitkisinin doğal beyaz tohum tüyleri geliyor. Elde edilen iplikler kolayca ağartılması boyama ve ileri işlem olabilir. Pamuk tekstil, son 1derece dayanıklı yırtılmaya karşı dayanıklı ve aşınmaya rahat. Bu nedenle, pamuk tekstil ürünleri için tercih edilen hammaddeler arasında yer almaktadır.

Yıkama Özel özellikler: Birçok pamuklu kumaş 60 ° C’ye kadar sıcaklıklarda yıkanabilir, hep tekstil etiketi talimatlara dikkat. Birçok ağartılabilir lekeleri ile beyazlar ve parlak çamaşır (örn. Meyve, sebze gibi) evrensel veya çamaşır tozu Renkli Color- veya renkli kumaşlar için uygundur. Giysi onlar mümkün olan en yüksek hızda olması tavsiye edilir yumuşak bir yıkama devrini açık havada kurutulur ve edilemezse (örneğin dakikada 1400 devir. U / dak) atılır. Ne zaman takla kurutma Bu enerji tasarrufu sağlar.

Kurutmada Özel özellikler: daha iyi açık hat üzerinde asılı bir ısıtılmayan bir odada çamaşırhane,. Kurutucular tekstil bakım etiketi izin verilen kurutma yoğunluğu ile ilgili önemli bilgiler veren, kullanılması durumunda. Pamuk daraltabilir.

Ütüleme Özel özellikler: Bu sürece hala hafif nemli olarak, tekstil demir tavsiye edilir. Giysi Bakım sembolü ütülenmelidir hangi seviyede olduğunu gösterir. Pamuk tekstil için demir ve kumaş özellikleri hem de bulunabilir üç puan ile sahne sık sık.

  1. Sentetik (yapay elyaflar)

Liflerin özellikleri:

4

Özel yıkama özellikleri:  Beyaz ve ağır benekli Sentetik renk-veya lekeli yıkama ile renklendirilmiş 60 ° C maksimum sıcaklıkta katı ya da ağır deterjanlarla yıkanabilir.

Kurutmada Özel özellikler: İyi açık havada asılı. Havlu büyük giysiler ve daha sonra kuru düz ifade eder.

Ütüleme Özel özellikler: düşük seviye demir (demir bir nokta) olarak Gerekirse. Lifler, demir ve tekstil parçaları arasında nemli bir bez koymak korumak için.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın