Parça Deri Alanlar

Parça Deri Alanlar
Parça Deri Alanlar

Suni Deri Nedir?

Suni deri, suni veya sentetik deriye verilen çeşitli isimlerden biridir. Bu isimler genellikle suni deri (koltuk, sandalye ve yatak başı döşemesi), deri (oto döşemelik, giysi) ve koskin (tüketim malları) gibi sentetik deri ürünlerinin spesifik son kullanımlarını tanımlamak için kullanılır. İki ana suni deri yapısı vardır:

suni deri deri kumaş parti deri
suni deri deri kumaş parti deri

Parça Deri Alanlar. Vinil sentetik deri, 1940’lı yıllardan beri Amerika Birleşik Devletleri’nde, başta ayakkabı, otomobil iç ve döşemelik ürünler olmak üzere üretildi. 1950’lerin sonlarında ve diğer kimyasal şirketler poliüretan ürünleri geliştirmeye başladılar.

Hem poliüretan hem de vinil sentetik deriler giyim, döşemelik ve ürün örtüleri yapımında kullanılır, ancak her biri diğer uygulamalara göre bazı uygulamalar için daha iyidir. PU kumaş daha yumuşak, daha esnek ve hava alabilir, bu nedenle giyim ve döşemeler (deri ile doğrudan temas eden yüzeyler) gibi yüksek aşınan ürünler yapmak için daha yaygın kullanılır. Vinil, kadar nefes alabilen bir hava değildir, ancak bu, kitap ciltleri veya elektronik cihazlar için kılıflar gibi nemi iten ürünler için genellikle idealdir.

Vinil Döşeme

Parça Deri Alanlar. Vinil döşemeler iki ayrı sentetik malzemeden yapılmıştır. Döşemenin lifleri güçlü polyester liflerden üretilmiştir. Elyaflar daha sonra polivinil klorür ve plastikleştiricilerden (ftalik asit) imal edilen vinil ile kaplanır. Bu vinil fiberlerin yüzeyine eritilir, kapatılır ve neredeyse esnek ve dayanıklı bir su geçirmez yüzey elde edilir.

Parça Deri Alanlar
Parça Deri Alanlar

Vinil döşemenin temizlenmesi ve bakımı kolaydır. Bu, hastanelerin ve restoranların temizliğinin öncelikli olduğu durumlar için idealdir. Vinil de herhangi bir özel bakım veya kumaş şartlandırma gerektirmez. Bununla birlikte, güneşte bırakılırsa vinil rahatsız edici derecede sıcak olabilir. Cilt, yüzeye yapışacak ve rahatsız edici bir oturma durumu yaratacaktır. Vinil ayrıca genişletilmiş kullanım ile çatlayabilir.

Poliüretan Döşeme

Parça Deri Alanlar. PU, pamuk, polyester veya rendelenmiş deri gibi bir destek kumaşının esnek bir polimer ile kaplanması ve daha sonra hayvan postuna daha çok benzemesi için işlemden geçirilir. Poliüretan döşeme, el, yüzey hissi ve genel görünüm açısından gerçek deriden en gerçekçi taklittir. Dikişli, toplanmış veya edildiğinde gerçek deri gibi kırışıklıklar veya kırışıklıklar gelir. PU döşemede kullanılan herhangi bir plastikleştirici bulunmadığı için çatlama veya soyulma olmaz ve mobilyada kaldığı süre boyunca yumuşak ve esnek kalır. Onlar üzerinde kumaş tasarımları da dekore etmek daha kolaydır. Poliüretan, vinilden daha yeşil olarak kabul edilir, çünkü dioksin oluşturmaz. PU reçineler daha yumuşak bir polimerden yapılır ve bu nedenle ilave yumuşatıcılara gerek yoktur.

Suni Deri ile Gerçek Deriye Göre Faydaları.

Parça Deri Alanlar. Dayanıklılık – Suni deri çok dayanıklıdır ve uzun süre dayanır. Hakiki deriden yapılacak çiziklere ve çizilmelere dayanabilir. Deri gibi çatlamak veya soyulmaya eğilimli değildir. Ultraviyole (UV) ışığında kolayca solmaz ve leke tutmaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın