Parça Kumaş Nerede Satılıyor? Parça Kumaş Kime Satabilirim?

Parça kumaş nerede satılır,parça kumaş kim alıyor,parça kumaş kime satarım,parça kumaş kimler alır,parça kumaş nerede bulurum,parça kumaş alan yerler,parça kumaş satan,parça kumaş satanlar,parça kumaş nasıl satarım,parça kumaş kimler alır,

Parça Kumaş Nerede Satılıyor? Parça Kumaş Kime Satabilirim?

Kumaş mağazalarında, internette özel forumlarda, stüdyoda ve sadece günlük konuşmalarda, giyim veya ev eşyaları hakkında konuşurken “kumaş” kelimesini kullanıyoruz. Ancak çoğu zaman kumaş dediğimiz şey değildir. Kumaş nedir? Ne tür ve tipte kumaşlar var ve dokuma tezgahlarında olmayan malzemeler bir kumaş mı? Bu soruların cevaplarını bu makalede bulabilirsiniz.

Kumaş nedir?

Kumaş, dik olarak yönlendirilmiş iplikler dokunarak bir dokuma tezgahı üzerinde elde edilen bir tekstil kumaştır. Kelimelerin sesine dayanarak, kumaş ve dokuma tezgahının ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olduğu açıktır. Ve bir tezgah üzerinde üretilen her şey bir kumaştır.

“Tekstil” kelimesi “örgü” anlamına gelen Latince “textere” kelimesinden gelmektedir. “Textus” sözcüğü madde, hasır kumaş olarak çevrilmiştir. Böylece, iç içe geçmiş iplikler veya elyaflar tarafından yaratılan malzemeye tekstil denilebileceği ve dokuma malzemeye kumaş denilebileceği anlaşılmaktadır. Daha genel bir terim olan “tekstiller”, örneğin keçe gibi liflerden oluşan dokunmamış malzemeleri de içerir. Örme malzemeler aynı zamanda tekstillere (dokunmamış, ancak özel makinelerde örülmüş) ve neopren, selülozik malzemeler, PE, PU, ​​PVC vb. Sentetik malzemeler gibi modern dokunmamış kumaşlara aittir.

Stok Kumaş Satın Alanlar
Stok Kumaş Satın Alanlar

Doku sınıflandırması

Dokuma ve dokumasız malzemelere bölünmeye ek olarak, kumaşların sınıflandırılabileceği daha birçok işaret vardır.

Renge göre: düz (çeşitli renkler ve gölgeler) ve renk (baskılar ve çizimlerle). Çizimleri olan kumaşlar, sırasıyla baskı kullanılarak uygulanan, çeşitli çözgü ve atkı iplikleri ile dokunan veya tuvalin özel işlenmesi kullanılarak uygulanan kumaşlara bölünür.

Kompozisyon: kumaşlar doğal, yapay ve sentetik olarak ayrılır. Doğal dokuların temeli, bitki veya hayvan kaynaklı doğal liflerdir (çeşitli hayvanların yünü, bitki lifleri, böcek salgısı). Yapay kumaşlar, lifleri yapay olarak doğal malzemelerden, örneğin viskozdan (doğal selülozdan yapay malzeme) oluşturulan kumaşları içerir. Sentetik kumaşlar, petrokimyasallardan üretilenleri içerir.

Parça kumaş nerede satılır,parça kumaş kim alıyor,parça kumaş kime satarım,parça kumaş kimler alır,parça kumaş nerede bulurum,parça kumaş alan yerler,parça kumaş satan,parça kumaş satanlar,parça kumaş nasıl satarım,parça kumaş kimler alır,

Amaca göre: geniş bir uygulama yelpazesine sahip kumaşlar (örneğin, bir kadın bluzu, yatak takımı, ışık perdeleri, dantel etek astarı, çocuk yazlık veya fandaki filtre için koruyucu bir ped) ve belirli amaçlar için kumaşlar için beyaz renkli ince bir pamuklu kumaş kullanılabilir. : palto dikmek, takım elbise , spor kıyafet , çocuk kıyafetleri , özel üniformalar (örneğin itfaiyeci kıyafetleri) vb. için.

Yüzey dokusunda: kumaşlar pürüzsüz, mat, parlak, gevşek / pürüzlü, yumuşacık, kabartma desenli veya süslemeli, hacim dekoratif elemanlar, dantel, şeffaf vb.

Özelliklerine göre: kumaşlar hafif (rahatlama ve yazlık giysiler için), yoğun sıcak, su itici, higroskopik, rüzgara dayanıklı vb.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın