Polar Nedir? Polar Kumaş Kim Alır?

Parça polar kim alır,parça polar satın alan,polar kumaş kim alır,polar kumaş kim alır,polar kumaş satın alanlar,polar kumaş nereye satabilirim,

Polar Nedir? Polar Kumaş Kim Alır?

Polar kumaş, dayanıklı, yumuşak ve çevre dostu bir şey arıyorsanız mükemmel bir seçimdir. Sonsuz renklerde üretilebildiği ve sayısız tasarıma sahip olabileceği için, polar kumaş en küçük oyuncak ayı sevgilisi veya en büyük fanatiği için mükemmel bir seçimdir.

Şiddetli hava koşullarında dış giyim için bir kumaş olarak başlamasına rağmen, polar şimdi şapkalardan ve eldivenlerden ceketlere ve battaniyelere kadar her şeye dönüşüyor. Yapım şekli nedeniyle, diğer sentetiklerin yaptığı gibi kumaşa küçük toplar dökmeyecek ve küçük toplar oluşturmayacaktır. Yıpranmayacak veya çözülmeyeceğinden, polar kumaşlar tüm aile ile iş yapmak için mükemmel bir seçimdir.

Polar polar kumaşın iki taraflı yığını vardır, yani kumaş her iki tarafta da aynıdır. Çok güçlüdür, sıcaklığı tutar ve çabuk kurur, bu yüzden başlangıçta yün yerine açık hava meraklıları tarafından kullanılmıştır. Keçenin havlı yüzeyinin yapısı, kullanıcıyı yün ve diğer kumaşlardan daha sıcak tutmak için hava cepleri yapar. Hafifliği ve ekstra sıcaklığı, kış kampı ve sırt çantası için iyi bir seçim yaptı. Ayrıca yeni doğan buzağılar için kulak ısıtıcıları ve hatta astronotlar için iç çamaşırı olarak kullanılmıştır.

Polar Kumaş Yapımı

Polar kumaş aslında bir polimer oluşturmak için iki farklı petrol türevinin çok yüksek sıcaklıklarda reaksiyona sokulmasıyla üretilen bir polyesterdir. Bu polimer, daha sonra bir memecik adı verilen metal bir diskteki küçük deliklerden zorlanan kalın şuruba soğur. Bu polimer havaya temas ettiğinde soğur ve uzun teller halinde sertleşir. İpler iplikler halinde dokunduktan sonra, bez haline getirilir. Bu bez daha sonra, kılların kumaşın yüzeyini yükselttiği, napper adı verilen bir makineden geçirilir.

Bir kesme makinesi daha sonra elyafları keser ve yapağı olarak tanıdığımız yumuşak dokuyu verir. Bazen ilave su yalıtımı için Teflon gibi kimyasallar eklenir.

Yapağı kumaşı içindeki polimerin kimyasal adı polietilen tereftalat veya PET’dir. Bu bileşik yapağı liflerine dönüştürülmezse, su veya soda için kullanılan plastik şişelere yapılabilir. Buna karşılık, birçok polar kumaş geri dönüştürülmüş PET şişelerden yapılır. Şeffaf şişeler herhangi bir renk polar yapmak için kullanılabilir, ancak yeşil PET şişelerden yapılan kumaşın koyu bir renkle boyanması gerekir. Üretilen her bir yünlü kumaş metresi için sekiz şişenin depolama alanlarının dışında tutulduğu tahmin edilmektedir.

Polar Kumaş Alımı

Bitmiş ürünleri satın almanın yanı sıra, avlu veya cıvata ile polar kumaş satın almak kolaydır. Çok yönlü olduğu için, favori bir spor takımının logosu, hayvan baskısı, popüler çizgi film veya televizyon karakteri ile basılabilir. Bebek polar kumaş bebek duş hediyeler için popüler bir seçimdir, ayı polar kumaşlar kabinde bir hafta sonu için mükemmel bir hostes hediye.

Parça polar kim alır,parça polar satın alan,polar kumaş kim alır,polar kumaş kim alır,polar kumaş satın alanlar,polar kumaş nereye satabilirim,

Spor temalı polar kumaşlar, üniversiteye bağlı öğrenciniz için bir stadyum battaniyesi için mükemmel bir seçimdir. Sıkı ve çalışması kolay olduğundan, parça polar alanlar aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi kolay zanaat fikrine ilham vermiştir:

Dikişsiz Polar Battaniye

40-54 inç genişliğinde iki parça polar kumaşa ihtiyacınız olacak. Bebek battaniyesi için 1 yarda ve yetişkin boyunda battaniye için iki yarda kullanın. Battaniyenin tersine çevrilebilir olmasını istiyorsanız, polar kareleriniz için iki ücretsiz desen seçin. Parçaları bir diğerinin üzerine yerleştirin. Karelerin kenarlarının her tarafında 4 inç uzunluğunda ve 1 inç genişliğinde saçakları kesin. Kareler üst üste gelecek şekilde ilk çift saçak parçasını birbirine bağlayın. Sonraki çifti atlayın ve her birini kenarına bağlayın. Battaniyeyi ters çevirin ve kalan saçakları birbirine bağlayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın