Saten Kumaş Çeşitleri

Saten: Kumaş çarşaf, perde ve diğer ev tekstili üretiminde kullanılan pamuk kumaşların çeşitli tüketici bir seçim yapmanızı sağlar. Belirli bir doku, onun 02renklendirme biçimini ve solmaya karşı direnç hatta üretim inceliklerini – bu satın almadan önce bu noktaları açıklığa kavuşturmak önemlidir. Yani, saten – güzel ve dayanıklı kumaş ilginç sırları bir çok tutar bu.

Türler ve çeşitler

Saten – uzun zaman önce bilinen ve yıllar içinde değişmedi dokunma ve parlak kumaş üretim teknolojisine yoğundur. Yoğunluk dokunmuş filamentler 85 santimetrekare başına 220 arasında değişir.

Orada saten çeşitli türleri vardır ve ondan görünümü ve bitmiş ürünlerin değerinden başka:

Düzenli saten santimetre başına 85-130 parçacığı düşük yoğunluklu örgü. Bu yaygın düşük-uç yatak üretiminde ucuz kullanılmaktadır.

Baskılı saten santimetre olarak 85-170 filamanları içerebilir, ve görüntü belli bir desen ortaya çıkan renk, filamanlardan oluşmuş. Basılı saten çiziminde herhangi bir başlangıç ​​veya bitiş, bu yüzden yaygın dikiş perdeleri ve ucuz nevresim takımları için kullanılır.

Renkli görüntü sonlanmış kumaşın doğrudan uygulandığı basılmıştır kupon ya da saten. Boyutlar tür yastık ve yorgan kapakları, ve boyama biraz dolayı doku yoğunluğu arttıkça ürünlerin, belirli bir grup eşleşti çizim.

01Bir desen veya süsleme imalat sırasında kumaş şeridine uygulanan jakar saten, hiçbir iç tarafı var. Pürüzsüz ve parlak bir görünüm Dokuma jakarlı desen, arka plan geri kalanı figürü üzerinde yükselen ve hiçbir parlaklık. Vardır jakarlı kumaşı yakın arkadaşı seçilen renkler ile, iki renkli, genellikle ipek çok benzer. Yoğunluk – 170 ila 220 filamandan.

Mako-saten kumaşı sayesinde pamuk ipliklerinin özel kalitesine yaptığı en yüksek olarak örgü yoğunluğu ve çok ince üretiminde kullanılan iplik beri, en yüksek kategori olarak kabul edilir.

İpek saten – saten kumaş, birleştiren doğal ve sağlıklı kaliteli saten ve ipek zarif güzelliği aralığında bir yenilik. Yanlış tarafı saten yapılmış doku sırrı ve ipek ön.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın