Sokak Giyim Modası

Sokak Giyim Modası

Moda diyince ilk akla gelen, Paris, Milano sonrada her halde İstanbul gelir. Sonra lüks otellerin geniş salonlarında yapılan defileler ve o en güzellerinden seçilmiş kumaş alanlar üzerinden yapılan son derece göz alıcı mankenlerin salına salına yürüdüğü ışıklı salonlar.

Fakat aslında bu bahsi geçen moda akimi  genel geçer olan moda değildir. Asil geçerli olan hattı zatında; sokak giyim modasıdır. Kumaş alan sektörüne ekonomik olarak yön  veren de sokak giyim modasıdır. Çünkü  az önce bahsettiğimiz salon modası, sadece  ülkelerin  elit kesimi olarak kabul edilen üst gelir grubuna hitaba eder. Hâlbuki esas ekonomik potansiyel sokak giyim modasında kullanılan tekstil üretimi üzerinedir. Üretim ve giyim paralelliği sokak modası anlamından kendisini ürünlerde göstermeye her zaman için devam ediyor.sokak modası  0536 336 43 43

Dünyanın farklı ülkelerinde çok ilginç giyim tarzları vardır. Elbette bu farklılıklar yaşanılan ülkelerin iklim olayları dikkate alındığından, mutlaka iklimsel ihtiyaçlara uygun parça kumaş alan bakımından üretim yapılıyor. Misalen tropikal iklim olan sıcak ülkelerin sokak giyim modasına bakacak olursak, bölgenin de kültürüne göre de uyarlanmış, son derece rahat kısa pantolonlar, kısa kollu gömlekler,  kıyafetlerden oluşur. Diğer taraftan çok soğuk ülkelerin sokak giyim modasına bakacak olursak, orada da çok dikkat çekici kreasyonlar ama ihtiyaca yönelik, fiziki koşullardan insanları koruyacak çok özel tasarımlar görürüz.
Son olarak sokak giyim modasına en çok da tesir eden gençlerdir. Genç nesiller sadece modaya değil şüphesiz geleceğimize de yön verecektir.

2015 sokak giyim modası,sokak giyim modası resimleri,günlük bayan giyim,günlük giyim modelleri,2014 sokak giyim modası,sokak giyim tarzı,sokak giyim modası erkek,sokak giyimi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın