Tekstil Kalite Kontrol Nedir ?

Tekstil Kalite Kontrol Nedir ?

Bugün, giyim, ev dekorasyonu ve için talep döşemelik tekstil kalite kontrol standartları için ihtiyaç yaratmıştır.3333HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz Bunlar malzeme tasarım ve üretimi için özelliklerini karşılamak sağlamak için tasarlanmıştır. Önemli kontrol noktaları hammadde, kumaş dayanıklılığı ile ilgili bir ürün özetini sağlamak ve gücünü dikiş olabilir Örneğin, bir foto metre kullanılarak kalite kontrol teknikleri, kumaş rengi ölçebilir. Tekstil kalite kontrol, aynı zamanda fiziksel özellikleri ve aşınma gibi ölçümler için standartlar empoze edebilir bir sanayi kuruluşu tarafından yönetiliyor olabilir.

Tekstil ürünleri genellikle amacı için kabul edilebilir eğer, tasarlanmış ne kadar iyi belirlemek için analiz edilmesi ve hedef pazarın ihtiyaçlarını karşılamak durumunda. Bu genellikle ürünün tasarım özellikleri, hedef pazar ve sonrası bakım gereksinimleri gibi kriterlerin değerlendirilmesini gerektirir. Dikiş ve bağlantı yeterliliği, ürünün estetik ve çevre üzerindeki potansiyel etkileri de dahil olmak üzere ek kriterler de dikkate alınabilir. Bu bilgi analizi ürünün ayrıntılı eskiz ile başlayabilir.

Renk ölçüm teknikleri rutin tekstil kalite kontrol bir sonraki adımı oluşturuyor. Renkler genellikle kitle üretmek giysi veya döşeme için tekrarlanabilir olması gerekir çünkü. 500HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizÇoğu zaman, bir olarak bilinen bir alet bir kumaşın yansıyan ve iletilen renk ölçümü için kullanılır. Buna karşılık, operatörler kumaşın renk ilişkili sayısal değerler ile sağlanır. Bu üreticilerin ayarlamaları bir kumaş öğelere maruz dayanacak ve hangi formül gelecekteki üretim için renk tekrarlamak için gerekli olacak kadar iyi ölüm süreci, yapılacak gerekli olup olmadığını belirlemek için izin verir.

Kritik kontrol noktaları genellikle beklenen performansı karşılayan göstergeleri sağlamak için bir ürün özetini verecektir. Tekstil imalat, bu sistemin üretim süreçleri ile tasarım aşamasından doğruluğunu test ve takip edebilir. Örneğin, planlanan ürünün tasarım örneği olan prototip, hem de amaç için montaj süreçleri, maliyetleri ve fitness için analiz olarak malzeme ve bileşenler davranışı için kontrol edilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın