Tekstil Ürünleri

Tekstil ürünleri insanın temel ihtiyaçlarını karşılamada önemli bir rol oynamaktadır. Biz genellikle sadece biz giymek giysi olarak tekstil düşünün. gabarin kumaş ......HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizTekstil çoğunluğu üretilen ve kullanıldığı yerlerde Açıkçası, giyim sanayi. Ancak, tekstil, doğumdan ölüme kadar hayatımızın her alanında da önemlidir. Tekstil kullanımı 8500 yıl öncesine kadar takip edilmiştir. Onlar giyim sektöründe olduğu gibi çeşitli sektörlerde tekstil teknolojik gelişmeler, her zaman tanınan alamadım. Aşağıdaki paragraflar tekstil diğer sektörlerde oynadığı bazı önemli rolleri tarif.

Gıda Sanayi:

Çiftçiler bitkileri böcek ilacı ile sprey için koruyucu giysiler giymek. Tekstil hava ve böceklerden korunmak için bitkiler ve ağaçlar şal karşılamak için kullanılır. Kahve filtreleri, çay poşetleri ve bir dokunmamış tekstil yapılmıştır. Çay poşeti dize yıllık üretim ekvator etrafında 67 kez uzanırdı.

Yapı Malzemeleri:

Tekstil sıcaktan ve soğuktan onları izole etmek bizim evlerde kullanılır. Biz oturup hangi mobilya ve uyku, tekstil ürünleri çeşitli oluşur. . Tekstil çatı malzemeleri, tel kaplamaları, duvar kaplamaları, perde, hava kanalları ve pencere ekranlarında kullanılır.

Ulaşım:breathable.....HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Ulaşım sektörü onlar döşeli önce yolların yatak hattına tekstil dayanır. Bir lastik tekstil onun gücü yetmiş beş yüzde alır. Bu hafif ve çelikten beş kat daha güçlü, çünkü Kevlarâ aramid genellikle radyal lastikler güçlendirmek için kullanılır. Ulaşım araçlarının her türlü iç tekstil ile kaplıdır. Tekstil de araçların fren balataları, contalar, mühürler, emniyet kemerleri, hava yastıkları ve filtreler kullanılır. Lear Fan Jet uçak gövdesi, yüzde 100 karbon fiber bileşik malzemeden oluşmaktadır. Bu karbon malzeme yarısı alüminyum ağırlık ve çelik gibi güçlü. Uzay aracında ısı kalkanları 20.000 Fahrenheit dayanacak bir lif oluşur.

Sağlık Sektörü:

Tekstil sağlık sektöründe hayat kurtarıcı cihazlar olarak kullanılmaktadır. Diyaliz kullanılan yapay böbrek 7000 içi boş elyaftan ve çapı iki inç olan. Jarvik-7 yapay kalp yüzde elli üzerinde tekstil oluşan ve Velcro parçaları vardır. ABD’de 150,000 ‘den fazla kişi pıhtılaşmasını ve reddinin önlenmesinde yardımcı örülmüş polyester yapılmış suni damarların sahiptir. Tek kullanımlık giyim Buluş, bakterilerin yayılmasını önlemeye yardımcı olur. Yaralar için Dikişler şimdi erir tekstil fiber yapılır. Kırık kemikler, ameliyat maskeleri, bandaj ve eldiven için atmalarını sağlık sektöründe kullanılan tekstil diğer örneklerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın