Tığ İşi Dantel Nasıl Yapılır

Dantel – sanat ve el sanatları en iyi türlerinden biri. Bu dokuma bobinin tekniği XV yüzyıl. Ikinci yarısından önce değil Batı’da İtalya’da icat, Ve daha sonra Avrupa’ya yayıldı olduğu 3düşünülmektedir. eski Avrupa merkezleri, İtalya yanı sıra, dantel, tüm XVI ve XVII yüzyılın ilk yarısını ithal edildi. Dantel gibi kendi sözde sadece XVII yüzyılın ikinci yarısında ortaya çıktı. Odası Çalıştayı, ev prensesler, prensler atölyeleri – tehcir sırasında tarafından tanıtıldı kasabasında aynı dönemde dantel başlangıcı hakkında bir efsane tüm personeli saray ustaları zaman orada da vardır  veba azgın – ama efsanesi değil ise herhangi bir arşiv ya da maddi delil destekledi.

Gibi aynı zamanda dokuma anda, derin Ortaçağ’da biliniyordu. Sayısız mimari anıtlar ve uygulamalı sanatlar IX .XV yüzyıllar. büküm çeşitli süslenmiş. Ne yazık ki, tekstil dokuma 1şimdi neredeyse sitelerin çok az sayıda istisna ile bunu yapmak değildi kadar. Bunlar geri XII kalma, bir örnek vardır., Döngüler gömlek görev yapan. Dokuma altın kablosunun yapılır. XIII yüzyıllarda – ve harfleri el yazmaları XII kuşak oyma çok yakın süsleme olduğu gerçeğini ilginç. ve böylece görüntüleri ile varlığını kanıtlamaktadır.

Bilim sadece  yapılan erken Rus dantel örnekleri ve mendil ve Odası havlu kenarı bilinen bobin dokuma aynı teknikte. 1690-mi yıllar – Bu ürünler 1670’i tarihli. XVII yy. Ayrıca bu 2ikinci yarısında XVII bilinmektedir. Müzesi’nde bu çalıştayın çalışmalarının birkaç adet var – altın nakış vardı atölyeleri. Hepsi – nakışları ve tarihli 1660-ler örnekleri. Aynı stüdyoda bizeMüzesi koleksiyonlarında bulunan gümüş dantel dört tip kökenini bağlar. Onlar suç XVII üzerinde bulunan, köy Ugodichi Kaynaklanan -. Prens Lugovskaya doğum yeri. Müze iki suç XVII vardır., köyün Kaynaklanan.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın