Türkiye Kumaş Üreticileri

Türkiye Kumaş Üreticileri. İndigo boyama ile, aşağıdaki şekilde yapılmıştır. İndigo boya bir hamur haline getirildi ve sodyum hidroksit ve sodyum hidrosülfit ile çözündürülmüştür. Kumaş,% 2,% 4 ve kumaşın ağırlığına bağlı olarak% 6 bir örme kumaş firmaları boya içeren boya banyoları içine verilmiştir oranı 40 oldu. Kumaşlar boyanırken otuz dakika sonra çıkarıldı ve hava içinde kurutmak suretiyle oksitlenir. Kumaşlar daha sonra su ile durulanmış ve bir deterjan ile ve kurutulmuştur.

Bir kumaşın yoluyla doğrudan ve yaygın geçirgenliği tekstil koruması belirleyen önemli faktördür. Ultraviyole koruma faktörü kumaş tarafından sağlanan cilde Ultraviyole koruma miktarını belirtmek için kullanılan bilimsel bir terimdir değerleri enstrümantal örme kumaş firmaları ölçümlere dayalı oysa güneş kremleri için değerleri insan test ile belirlenir olmanın tek farkı değerleri için değerleri benzerdir. Türkiye Kumaş Üreticileri. Test kumaşı ile korunan bir cilt için hesaplanan ortalama radyasyonunun korumasız cilt için hesaplanan ortalama etkili radyasyonunun oranı olarak tanımlanmaktadır.

Türkiye Kumaş Üreticileri. Kumaşın altına deri alan kırmızı olana kadar yüksek değeri, artık bir kişinin güneşte kalabilir. Korunmasız örme kumaş firmaları cilt için etkili nispi spektral etkinliği fonksiyonlu düşen güneş spektral güç dağılımı toplamının ve dalga boyu aralığı üzerinde toplanmasıyla hesaplanır. Hesaplaması, etkin doz almak için ek ağırlık olarak kumaşın spektral iletimi ile tekrarlanır m korumalı zaman cilt için) oranı olarak tanımlanır aşağıdaki gibi hesaplanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın