Viskon Kumaş

Viskon Kumaş

Farklı iplik türleri, farklı dokuma teknikleri ile üretilen envai çeşit viskon kumaş temizlikleri bakımından da birbirinden çok farklı özellikler taşır.HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz-.- Kullanıcıların bu özellikleri bilmesi ve dikkatli bir şekilde uygulaması, kumaşların kalite düzeyi ne olursa olsun çok uzun yıllar herhangi bir sorun yaşanmadan kullanılmalarına olanak tanıyacaktır. Peki, hangi kumaşın nasıl temizlenmesi gerekir ve bu işlem esnasında nelere dikkat edilmelidir? İşte en sık kullanılan kumaşlar ve temizlenmesi için öneriler…

Son derece yaygın olan ve tamamen doğal olması nedeniyle de sık tercih edilen kumaşların temizlenmesinde olabildiğince kuru temizleme yöntemlerinin seçilmesi gerekmektedir. Bu kumaşların başında yün gelir. Özellikle soğuk kış aylarında hem kıyafet hem de ev tekstili üretimlerinde en sık kullanılan viskon kumaş türlerinden biri olan yün yıkanarak temizlendiğinde ciddi oranda çekme yapabilir. Ayrıca bazı bölgelerinin incelmesi ve güneşte kurutulması durumunda sertleşmesi, renklerinin solması gibi nahoş durumlar meydana gelebilmektedir. Bu yüzden mümkün olduğunda kuru temizleme ile temizlenmesi gerekir. HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz..Aynı hususlar kaşmir için de geçerlidir. Kaşmirin de kuru temizleme yöntemi ile temizlenmesi, ürünün daha usun süre sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır.

Hammaddesi kayın ağacı olan ve % 100 doğal olması ile bilinen viskon kumaş türleri de kuru temizleme ile temizlendiğinde daha dayanıklı bir hal alacaktır. Bu kumaşlar pamuk ipliğinden üretilen kumaşlar ile benzerlik göstermektedir. Likra kullanılarak üretilmiş olan kumaşlar ise kuru temizlemeye gerek duymayan ürünlerdir. Ancak bilindiği gibi likra tek başında tekstil üretiminde kullanılmayan bir kumaştır. Farklı malzemeler ile bir arada kullanılır ve temizliklerinin de kesinlikle ılık su ile yapılması gerekmektedir.

Likralı olan kumaşların ayrıca sıcak ayarda ütülenmemesi de yapısının bozulmaması için önemli hususlar arasında yer alır. Ilık suda yıkanarak ılık ayarda ütülenmesi, uzun süre deforme olmadan kullanılmasını sağlayabilir. Aynı zamanda tüm bu viskon kumaş türlerinin asılarak değil serilerek kurutulması, güneş ışığına uzun süre maruz bırakılmaması da dikkat edilmesi gereken kaideler arasında yer almaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın