Yün Kumaş Alanlar

Tarama sonra, iplik yapımında kullanılan işlemler, liflerin uzunluğuna bağlı olarak biraz değişebilir. Tarama boyu lifler yün iplik yapmak için kullanılır. HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizPenye uzunluğunda elyaf ve Fransız tarama süresini liflerinin içine yapılır kamgarn .

Yumuşak hissediyor Yün ipliği, bir bulanık yüzeye sahiptir ve yün daha ağırdır. Kamgarn yün hafif ve son derece bükülmüş olsa da, aynı zamanda yumuşak ve gibi hantal değil, böylece daha kolay hakkında taşımak veya taşıma yapmak.

Yünlü yapma liflerinin birbirine paralel olarak düzenlenmiş olan sırasında, işlem daha fazla sayıda gerektirir. Yumuşak sert yüzey kamgarn iplikler, yumuşak ürettiği yün, anlamı, daha az bulanıklık. Bu polyester kumaş kadar sıcak değil, ve kumaşın örgü vücut “nefes” sağlayan, ter emme yün sağlar çünkü ince yünlü, atletizm kıyafetleri yapımında kullanılabilir.HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz-

Kumaş çeşitli içine örme veya örgü iplik yün üreticileri. Yün de üretim sürecinin çeşitli aşamalarında boyalı ve istenen bir görünüm vermek ve hissetmek işlemleri bitirme tabi olabilir.

Yün iplik yapılmış kumaşların terbiye ile başlar. Bu işlem, su ile iyice kumaş ıslatma ve daha sonra silindirlerden geçirilerek içerir. Fulling lifleri birbirlerine kilit ve mat hale getirir. Bu malzeme küçülür ve ek güç ve kalınlık verir. Yün adı verilen bir süreç geçmesi kumaş kaynar su ve ardından soğuk su içinden geçtiği. Bu işlem, kumaşı güçlendirir.

2 yorum

 1. Koyun kesme kumas.gen.tr çiftliklerde yılın sosyal vurgulamak oldu. Tek parça kopmuş, dışarı haddelenmiş ve sonra değirmen daha kolay sıralama yapmak için doğru katlanmış.

  Yün kalitesi geliyor koyun vücudunun bir parçası bağlı olarak değişir ise farklı koyun, giyim, halı ve battaniye gibi farklı ürünler ile sonuçlanan, yün farklı kalite üretmek olarak sıralama işlemi hayati önem taşıyordu.
  Polar liflerin yumuşak, kabarık kitle oluşturmak için metal dişleri olan bir silindir üzerine koymanın, toz ve kum gibi yabancı maddeleri kaldırarak, yün çözmek için bir ile konur.
  Galler’de büyük fabrikaları bazıları önce yün dolaştılar. En yaygın yöntem, 1930’lara kadar, bir kısım insan idrar, bir kısmı su oluşan bir çözüm ham yün öğrenmek oldu.
  Kadar 1850 yılına kadar, doğal renkler oluşabilir zaman üç aşamada ile, yün boya kullanıldı: hala dokuma hazır, ya da bez sonra konuları bir polar, zaman içe olmuştur.

 2. Tarama İplik ve Sarma.Tarak iplik haline iplik için, yün adlandırılan fitil veya rolags tam disentangled, yumuşak rulo üretir. Başlangıçta elle yapılan, bir tarama motoru 18. yüzyılda icat edildi.
  İplik aslında taşınabilir bir mil ve ağırşak kullanarak, güçlü yün iplik haline yumuşak rulo dönüm, sürekli bir iş parçacığı oluşturmak için bir araya elyaf çeker ve katlanmış.
  19. yüzyılda, hızlı ve verimli iplik makineleri yün sektöründe dönüşüm, icat edildi. , Sarma dinlenmek ve dokuma için iplik hazırlama tekrar gerekli tüm süreçleri vardır sarma.

Bir yanıt bırakın