Dar Dokuma Örme Kumaş

Dar Dokuma Örme Kumaş

Bir örme malzeme ne gerek olup olmadığını belirlemek için çalışıyoruz bireylere yardım etmek amacıyla, KUZU ileri dar kumaş örme yapıları ve bunları üretmek için kullanılan makineler hakkında bazı temel bilgiler aşağıda ayarlamak için memnun. Ek bilgiler her yıl bu bölümde ilan edilecektir unutmayın.uyıHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz

Dar Dokuma Örme Temelleri

NEDEN ÖRGÜ?

Tekstil kumaş içine lifleri veya iplikleri manipüle üç temel yöntem vardır:

Örülmesiyle – dik (kesişen düz dişler 2 takım dokuma ).

Intertwining – ipler herhangi bir açıda (birbirleri ile iç içe neden olan örgü ve büküm ).

Interlooping – döngü içine iplik (ler) oluşturan bir yapı (içine döngüler birbirine geçen örgü ).

Örgü olan basit ve en verimli dar kumaşların oluşturulması için bir yöntem.

Örgü olduğunu hızlı örmek daha ama dokuma veya büküm daha yavaş.

, Örgü dokuma ve büküm yok gibi örme, özel iplik paketlerinin kullanımını gerektirmez. Bu iplik özel paketler üzerine respooled edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu malzemenin toplam üretim süresini kısaltır.

A. Stretch – Uzama

ııHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizÇünkü onların doğal içiçe halka yapısının, kumaşlar, özellikle dikey eksen boyunca çok elastiktir. Döngüler elastikiyeti giyim ürünlerinde bunları kullanırken örgüler önemli bir göz, yumuşak ve böylece daha rahat olmasını sağlar. Streç kontrol edilen veya azaltılması gerekir uygulamalarda, örme malzemenin uzama azaltmak için mevcut çeşitli teknikler vardır.

B. Esneklik

Örgü malzeme deforme olmadan ya da bükülmüş bir yüzeyi etrafında kavisli olabilir Diğer tekstil yapılara göre daha esnektir. Bu özellik sızdırmazlık ürünlerinde kullanılmak için örme malzemeler idealdir.

C. Porozite

Örgü malzemeler de, diğer tekstil yapıların daha gözenekli bulunmaktadır. Yüksek bir “dikiş yoğunluğu” da örme malzeme opak olarak görünebilir rağmen, bunu nüfuz bir gaz veya sıvı için mümkün olacaktır. Bu aynı özellik, ancak, filtrasyon ve emici özellikler gereklidir uygulamalarda kumaşlar ideal hale getirir.

D. İstikrar

Örgü yapısının türüne bağlı olarak, bir örme malzemeler uçlarından sökülmüş edilebilir. Dikey eksen boyunca kesilir, ancak bir örgü, dokuma veya örgü malzeme daha fazla kararlıdır.

 

Örgü olabilir elyaf E. türleri

.oHER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimizÖrgü eski bir kural örme iyi elastik kurtarma özellikleri ile nispeten ince, yumuşak, güçlü iplik gerekli oldu. Bugün, bu kural artık elyaf ve malzemeler her türlü fiberglas, Kevlar ve çapı .015 inç gibi kalın tel dahil olmak üzere tekstil yapılarına örme olduğu gibi geçerlidir. Bazı makinelerde, tel dakikada 4-6 metre oranında örgü olabilir.

TEMEL  YAPILAR

Insanların çoğu dar örme malzemelerden bahsederken, moda terimleri genellikle malzemenin yapısını tanımlamak için kullanılır. Bu muhtemelen başlangıçta, bu tür ürünlerin en yaygın kullanımı tekstil sektörünün hazır giyim sektöründeki oldu, o olmasından kaynaklanmaktadır. Böyle ters örgü örme veya karıştırıcısı gibi moda terimler malzeme üzerinde bir görsel efekt tarif örme. Ancak, aşağıda, kullanılan teknik terimler, daha doğru bir örgü yapısı açıklanmaktadır.

I. ATKI & ÇÖZGÜLÜ

 Atkı ve çözgü örme yapıların iki temel tipi vardır ve tüm örme malzemeler arasında, ya da bu tip varyasyonlar olarak sınıflandırılabilir. Her belirli bir uygulama için en iyi olduğunu belirlemek bireysel özellikleri vardır. Çözgü veya atkı örme makineleri, düz ya da yuvarlak, tek veya çift iğne yatak tipi olabilir. Çoklu besleme makineleri çözgü veya atkı da olabilir, ama sadece bir ATKI makine tek bir besleme ünitesi olarak sunulabilir.

Atkı örgü – Her bir iplik iğne yatağının her iğneye arka arkaya sunulmuştur zaman üretilen Örgü yapısı. In atkı örme döngüler, iplikler serbestçe bir döngü yatay akış – gerilim malzeme üzerinde artış ise bir döngü kolayca deforme izin. Bu formu uydurma ve atkı örme elastik kurtarma özelliklerini yardımcı olur. Bir atkı örgü, bir düzgün ve sıkı bir örgü malzeme ile sonuçlanan, ilmekler düz Galler yapılara üretir. Bu çözgü dokuma kumaşlar elde etmek daha dar dokuma kolon,dar dokuma fabrikaları,darpus,darpus kumas,dar pus örme,tekstil firmaları,dar pus ureticisi,kumaş firmalari,parca dar pus kumas alan

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın